Jeśli budujesz dom, albo przymierzasz się do jego modernizacji, to pewnie nie ominie Cię konserwacja dachu. Ten element domu wymaga szczególnej uwagi. Dlatego zapewne zastanawiasz się nad izolacją w tym hydroizolacją dachu. A co w przypadku kiedy dachem jest płaski strop? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w tym artykule. Zostań na stronie, aby dowiedzieć się więcej.

Co to jest hydroizolacja?

Ogólnie hydroizolacja odnosi się do procesu, w ramach którego dana powierzchnia zostaje zabezpieczona przed działaniem wody. Stosuje się ją w łazienkach, kuchniach, balkonach, piwnicach i na zewnątrz budynku. Dzieli się ją ze względu na natężenie wilgoci, przed którą ma chronić. Zatem istnieje hydroizolacja lekka, średnia i ciężka. Do hydroizolacji dachów płaskich używa się materiałów z kategorii średniej, czyli m.in. membrany dachowe. Skoro wiesz już, czym jest hydroizolacja i jakich materiałów używa się do dachów płaskich, czas na poznanie procesu krok po kroku.

Proces hydroizolacji dachu płaskiego krok po kroku

Żeby dobrze zaizolować dach płaski, trzeba pamiętać o takich rzeczach jak:

  • zachowaniu spadów, które zapewniają odpływ wody z dachu,
  • ocieplenie dachów i ścian powinno być połączone,
  • izolacja musi być zamontowana szczelnie.

Jeżeli zostały wypełnione te warunki, można przystąpić do hydroizolacji. Hydroizolacje na dachach płaskich są wykonywane z membran bitumicznych, epdm, TPO i PVC. Nasza firma z racji stosunku jakość/cena oraz trwałości poszycia najczęściej wykonuje membrany PVC. Są one łączone gorącym powietrzem. W efekcie dobrego zgrzewu, powinno powstać łączenie mocniejsze od membrany. Dachy mogą być mocowane do podłoża (żelbet, płyta OSB, trapez) specjalistycznymi łącznikami dachowymi, lub dach może być balastowany. Jeżeli potrzebujesz więcej porad związanych z budownictwem, zapraszamy na nasz blog.